Adını Sen Koy 14. Bölüm Özeti


Adını Sen Koy 14. Bölüm Özeti

14. Bölümde Alev İntihar Edecekmiş Gibi Davranır

TRT‘nin sevilen dizisi Adını Sen Koy‘un 14. bölümünde Ayşe Zehra ve abisine 1 gecelik tatil ayarlar ve Zehra’ya da güzel bir elbise verir. Onlar tatile gideceklerken, Müzeyyen hanım Alevi hiç bir yerde bulamayınca gidemediler. Alev kaybolmuştu.

Alev yürüyebiliyordu fakat bunu ev halkı bilmiyordu, onlardan saklıyordu fakat bu uzun sürmeyecek Alev’in yalanı ortaya çıkacak. Nazan saldalyeyi silmek için bahçeye çıkar Alevin bindiği sandalye bahçededir bu durumu içerdekilere hemen haber verir. Artık herkes Alevi daha da çok merak etmeye başlamıştı.

 

Peki ya Alev Neredeydi?

Alev iş birlikçisi olan Nazan’ın odasındaydı. Bir yol bulmaya çalışıyordu kendisine. Sandalyesini Nazan’dan istedi Nazan ise saldayesinin bahçede olduğunu söyledi bu duruma Alev çok kızdı.

Ev halkının karşısına nasıl çıkacaktı? köşeye sıkışmıştı. Hemen düşünmeye başlayan Alev yeni bir plan yaptı.

Teyzesine bir not bırakıp Nazan onu bulmuş gibi yapacak onu alıp Müzeyyen hanıma verecekti. Bu sırada Alev’de konaktan dışarı çıkıp gidebilecekti. Ev halkının onu daha çok merak etmesini sağlayacak bir plandı bu. Planı başarıyla uyguladı.

Nazan salona gelmişti ve salondakilere ‘ odasını temizliyordum bu notu buldum ‘ diyerek elindeki notu onlara verdi. Ömer notu alarak hemen okudu. Müzeyyen hanım duydukları karşısında daha da meraklanarak fenalaştı. Alev notta Ömer’in onu işten atmasının onu çok üzdüğünü bu durumdan dolayıda burayı terk ettiğini ifade etmiş. Bu sırada Asya Alevi bahçede gördü annesine söylemeye çalıştı ama annesi o anın şokuyla kızını dinlemedi. Asya bir kaç defa Alev abla diye seslendi Ömer sesi duyup yanına geldi eğildi ve ona ‘ Asya ablan evi terk etti ‘ dedi. Asya ise Alev ablasını gördüğünü koşarak gittiğini söyledi. Ömer’in aklında bir şüphe bıraksa da Müzeyyen hanım inanmadı. Çünkü Alev’in koşmasına imkan yoktu. Öyle sanıyorlardı…

Asya Doğruyu Söylüyordu Fakat Kimse İnanmadı

Asya’nın dedikleri doğruydu, Alev ablası koşarak bahçeden uzaklaşmıştı. Bunu tek gören Asya’ydı. Bu durumu ifade etmesine rağmen evdekiler Alevin yürüyemediğini sandığından Asya’ya inanmamışlardı. Asya bu duruma sinirlendi sesini yükselterek ‘ Neden kimse bana inanmıyor? Ben gördüm. Alev abla koşuyordu. ‘ dedi. O an salonda olan kimse Asya’ yı dinlemiyordu çünkü Alevin koşabilme ihtimali akıllarından bile geçmiyordu. Bir tek Zehra Asya’nın yanına geldi ve onu dinledi. Asya Zehra’ya ‘bana inanıyorsun değil mi’ diye sordu. Asya kendisine inandırmak için çabalıyordu. Bu olay Asya’yla Zehra’nın birbirlerini sevmeleri için bir yoldu aslında. Asya onu bir tek dinleyenin Zehra olmasından dolayı ona karşı ısınabilirdi. Zehra doğru olanı yapmış Asya’yla ilgilenmiş, onu dinlemişti. Nihat da ortamdaki gerginlikten dolayı Asya’ yı dışarı çıkardı.

Yener’ de Zehra’ya nasıl ulaşabileceğini araştırıyordu. Zehra’nın adresini bulmuştu. Sevim’i Yasemine zarar veririm diyerek tehdit etti. Yener vazgeçmeyecek Zehra’yı o mahalleye getirmek için elinden geleni yapacaktı. Yener Sevim’e ‘ Zehra’ yı bana getireceğini söyledin bende sana 60 bin tl verdim. Zehra gelmez ise Yasemin’i senden alırım ‘ dedi. Sevim Yasemini çok sevdiği için ona zarar gelmesini istemiyordu bu yüzden Zehra’yı mahalleye getirmenin yollarını düşünmeye başladı. Aklına bir fikir gelmişti. Yasemin’in telefonunu alıp Zehra’ya Yaseminin ağzıyla mesaj attı. ‘ Babam çok hasta, annemde yok yetiş abla’ diye mesaj atar. Zehra bu mesajı görür görmez endişelenmeye başlar. Ayşe Zehra’nın üzüntüsünü fark etti ve sordu ‘ Ne oldu Zehra?’ Zehra ise ‘ Arkadaşım rahatsızlanmış’ dedi. Sevim,  Yaseminin telefonunu odasına koydu. Zehra kardeşini aradı ve babasını sordu. Yaseminde annesinin zoruyla yalan söylemek zorunda kaldı.

Alev’in Oyunu İşliyordu

Alev evi aradı telefona Zehra baktı. Alev bu duruma sinirlendi ve Ömer’i istedi. Zehra ise telefonu Müzeyyen hanıma verdi. Alev ise Müzeyyen hanıma kendisini acındırdı ‘ Şehirden gideceğim gitmeden de vedalaşmak için aradım ‘ dedi.

Müzeyyen hanım iyice inanmıştı. Alev’in gidişinden Ömer’i sorumlu tuttu. Müzeyyen hanım Ömer’e ‘ Sana kaç defa söyledim Alevi işe al diye, almadın ‘ diye sitem etti. Annesinin üzülmesine dayanamayan Ömer , annesine söz verdi geri getirecekti Alev’i. Alev’i bulmak için Demirden yardım aldı.

Ömer odasına gideceği sırada Zehra’yı telefonda konuşurken ağlar vaziyette gördü. Zehra ise Ömer’e ‘ Acil mesaj geldi babamın kötü olduğu söylendi, yoksa aramazdım’ dedi. Ömer bu duruma çok sinirlendi koşarak evlilik sözleşmesini getirdi bağırarak ‘ Maddeleri oku ‘ dedi. Maddeye göre Zehra Ömer’le evli olduğu sürece ailesiyle arkadaşlarıyla kimseyle görüşmeyecekti. Görüştüğü takdirde anlaşma bozulacak Ömer’e 1 milyon tl tazminat ödemek durumunda kalacaktı. Zehra ise ‘ Sen nasıl annen baban için endişeleniyorsan, bende babam için endişeleniyorum benimde ailem var ‘ dedi.

Sonra Ne Oldu?

Ömer Zehra’ya inanmıyordu. Zehra’yı kendisinden başkasını düşünmeyen biri olarak görüyordu.

Müzeyyen hanım Alev dönene kadar sofra kurulmasını istemiyordu.

Ayşe, Hediye ablasına abisi ve Zehra ablasına bir şeyler hazırlamasını söyledi. Ömer aç olmadığını dile getirdi. Ömer Zehra’yı unutmuştu fakat Ayşe unutmadı, Hediye ablasına Zehra ablama da sorar mısın ? diyerek odasına yönlendirdi. Hediye abla odaya geldiğinde Zehra ağlıyordu. Zehra’nın evlendiği gün Alev merdivenlerden düşmüştü bu durumu ve şimdide balayına gidecekken Alevin kaybolduğunu söylediği sırada Zehra daha da fazla ağlamaya başladı.

Alev konağı tekrar arar, bu sırada telefona Ömer bakar Ömer Alev’e ‘ Annemi çok üzdün onu üzmeye hakkın yok geri dön ‘ der. Alev ‘ Anneni mi? ‘ diye çağrışımlı bir mesajla cevap verir. Müzeyyen hanım Ömer’in gerçek annesi değildir. Alev Ömer’e alttan alttan madem üzmek istemiyorsun işten atmayacaktın mesajını veriyor.

Zehra babasını merak eder daha fazla dayanamaz mahalleye gitmek için harekete geçer. Ömer’in odasındaki gizli telefonunu alır taksi çağırır.

Müzeyyen hanım Ömer’e yalvarmaya devam ediyor Alev’i bulup getirmesi için. Ömer ise arıyor arıyor fakat ulaşamıyordu. Alev oyunu çok güzel oynuyordu

Zehra konaktan çıkar Hediye abla onu görür ama aldırmaz bahçede dolaşacak sanar. Ömer Alev’in adresine bir şekilde ulaşır onu almak için yola çıkar ve yolda Zehra ile karşılaşırlar. Zehra’yı zorla arabasına bindiriyor Ömer.

Sevilen dizi Adını Sen Koy‘da Alevi zor günler bekliyor gibi…

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın