Sıra Sende Türkiye Tanıtımı Jürileri


Sıra Sende Türkiye Tanıtımı Jürileri

Sıra Sende Türkiye Yarışma Programı

TRT 1 ekranlarında yepyeni bir formatla ekranlara hazırlık yapan yeni şarkı yarışması Sıra Sende Türkiye 22 Temmuzda TRT 1 ekranlarında seyircisiyle buluşacak. Yarışmacılar ise istedikleri müzik türünde yarışabilecekler. Yarışma da hem şarkı dinleyip hem de eğleneceğiz.

Uraz Kaygılaroğlu‘nun sunuculuğunu üstlendiği yarışmanın jürisinde iste Mustafa Keser, Işın Karaca ve Metin Şentürk yer alacak. Oylamada jürinin yanı sıra orkestra üyelerinin ve 5 kişiden oluşacak olan halk jürisinin de etkisi olacak. Her hafta 16 yarışmacının katılacağı yarışmada bir kişi hafta birincisi seçilecek ve böylece 10 hafta sürecek yarışmada 10 tane hafta birincisi en sona kalacak ve yarışacak. Yarışmayı kazanan ise 200 bin TL’lik ödülü kazanacak.

Işın Karaca Kimdir?

Yarışmanın jüri üyelerini kısaca tanıtıcak olursak Işın Karaca 7 Mart 1973 yılında Londra’da dünyaya gelmiştir. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlardan başlamıştır. Işın Karaca’nın hayatında dönüm olan olay ise Kıbrıs’ta yaşanır. Annesinin işlettiği restoranda şarkı söylediği esnada yeteneğinin farkına varılır ve İstanbula gelir. Diğer bir en önemli etken ise Sezen Aksu’ya vokallik yapmasıdır. Bir çok albüme şarkıya imza atan sanatçı 4 defa evlenmiştir.

Mustafa Keser Kimdir?

Bir diğer jüri üyesi ise Mustafa Keserdir. 1 Ocak 1945 Elazığ doğumlu olan sanatçı 72 yaşındadır. İlköğretim hayatını Elazığda tamamlamıştır. Lise eğitimini ise Sivas’da tamamlamıştır. Babasının müzisyen olması onunda müziğe atılmasına çok büyük bir etken olmuştur. Mustafa Keser çocukluğundan beri bir çok enstrüman öğrenmiştir ve çoğunun çok iyi kullanabilmektedir. Keser aynı zamanda bir çok TV kanalında bir çok farklı programa imza atmış birisidir. Halen kendisine ait ” Keser Müzik Hol ” gazinosunda çalışmaktadır sanatçı.

Metin Şentürk Kimdir?

Yarışmanın son jürisi Metin Şentürktür. Metin Şentürk 16 Mayıs 1966 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 7 çocuklu Kosovalı bir annenin çocuğu olan Şentürk 3 yaşında masadan düşmesi sonucunda gözlerini kaybeder. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunudur. Şentürk arabayla yaptığı hız denemesinde ise Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmış birisidir. Dünya Engelliler Vakfı’nında başkanlığını da Metin Şentürk yapmaktadır. Şentürk bir çok albüme imza atmıştır ve bunun yanında bir dizisi de bulunmaktadır. 2006 yılında Fulya Kalkavan ile evlenen Şentürk 2014 yılında ise bu evliliğe son vermiştir.

Programın tanıtımını izlemek isteyen BURAYA tıklayabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın