Yeni Dizi Deli Gönül İlk Bölüm Özeti ve Analizi


Yeni Dizi Deli Gönül İlk Bölüm Özeti ve Analizi

Deli Gönül Dün Seyircisiyle Buluştu

Fox TV’nin yaz sezonu dizisi olan Deli Gönül dün akşam seyircisiyle buluştu. Daha önce ufaktan tanıtımını yaptığımız dizinin 1. Bölüm özetini sizlerle paylaşacağız. Peki ya dün akşam Deli Gönül’de neler oldu?

Fatmanur adındaki genç kız müzik öğretmeni olmak ister hayallerinin peşinden ve öğretmen olur fakat Hatay’a atanır. Ailesini geride bırakıp gitmek zorunda kalır aslında mutludur da gittiği için üzgün değildir. Hatay’a gelir ve orada bir ablayla tanışır bu ablayı çok sever o da Fatmanur’u çok sever çok iyi anlaşırlar birlikte zaman geçirmeye başlarlar abla ona çok yardımcı olur. Daha sonra bu abla’nın çok yakın olduğu bir arkadaşı vardır onlara bir akşam giderler tanışma faslı için. Fatmanur’u onlarla tanıştırmak ister çünkü onlar da çok iyi insanlardır. Akşam olur onlara giderler birlikte. Tanışırlar, yeni atandığını müzik öğretmeni olduğunu belirtir. Hatta o sırada bir türkü söylemesini isterler o da kıramaz ve bir türkü söylemeye başlar.

Deli Gönül Kadir Kimdir

Bu sırada o aileden olan ve Edebiyat öğretmeni olan Kadir eve gelmektedir. Tam eve girecekken o mükemmel sesi duyar ve adeta o anda o sese kapılır akşam yemeği için bir şeyler almıştır fakat onu bile yere koyar oturur o sesi dinlemeye başlar henüz sesin kime ait olduğunu görmeden kapılmıştır o sese. Sonra türkünün bitime doğru içeri girer Kadir. Fatmanur’un arkası dönüktür türkü biter ve Kadir selam verir tanışırlar o an bir bakışma olur ikilinin arasında bu başlayacak olan aşkın sinyali gibidir.

Daha sonra birlikte akşam yemeğini yerler. Yemek faslı bitince Fatmanur sofrayı toplamaya yardım eder bu sırada Kadir ise kızını odasına çıkartır daha sonra aşağıya gelir. Fatmanur’lar eve döneceklerdir. Bu sırada Kadir Fatmanur’a eğer isterseniz okula beraber gidebiliriz der. İkisi de aynı okuldadır zaten ilk gün zor olur yardımcı olabilirim der. Fatmanur kabul eder yarın sabah 8 de Kadir onların evin önünde olacaktır.

Sabah olur Kadir erkenden uyanıp onların kapısında bekler. Fatmanur hoca da hazırlıklarını bitirip çıkar dışarı. Selamlaşırlar okula doğru yola koyulurlar. Fatmanur’un ilk günüdür ve çok heyecanlıdır. Bu yüzden Kadir sınıfa girer ve ufaktan öğrencilere onu tanıtır bu sırada komik diyaloglar olur öğrencilere artık benden kurtuldunuz der bir öğrenci ise söze atlar hocam tam kurtulmuş gibi görünmüyoruz der. Kadir hoca bu söz üzerine tanıştırmaya geldim der öğrenci ise gerek yoktu biz tanışırdık der herkes güler ve Kadir hoca da dışarı çıkar fakat kapının önünde sınıfı dinlemektedir.

Fatmanur’un İlk Deneyimi Olacaktır

Fatmanur ise öğrencilere çok heyecanlı olduğunu söyler hatta bir ara konuşamaz ve koşarak dışarı lavaboya doğru gider kapıyı açar kapı Kadir’e çarpar çünkü kapının arkasından dinliyor vaziyettedir sonra Kadir hoca içeri girer ne yaptınız ilk gün siz böyle der öğrenciler ise hocam vallahi biz hiç bir şey yapmadık tarzında savunma yaparlar o esnada Fatmanur geri gelir öğrencilerden biri ben türkü söyleyeyim mi der Fatmanur da söyle bakalım der. Öğrenci türküsünü söyler sonra tanışırlar ders işlenir. Kadir evinde ablası ve dedesi dediği bir adam ile birlikte kalmaktadır geçen akşam Fatmanur onlarla tanışmıştır. Zaten Fatmanur’un birlikte kaldığı abla ve Kadir’in ablası çok yakın arkadaştır Fatmanur’u çok beğenmişlerdir aralarını yapmak isterler.

Kadir’in Ablası ve Arkadaşı Aralarını Yapmak İçin Uğraşır

Diğer gün olur Kadir sabahtan okula gelir öğretmenler odasına girer ve Fatmanur oradadır onu görünce şaşırır Fatmanur ne oldu neye şaştın der o ise benden önce kimse gelmezdi hiç der Fatmanur ise bende erkenciyimdir der Kadir gelip oturur masaya fakat çok heyecanlanır konuşamıyordur artık onun karşısında elindeki dosyayı oraya bırakarak dışarı çıkar. Bu esnada Fatmanur dayanamaz dosyayı alır içinde ufak bir defter vardır defteri açar okumaya başlar defterde ise Kadir aşık olduğunu ifade etmektedir Fatmanur’un hoşuna gider bu durum fakat bir yandan da korkuyordur çünkü babası çok zor birisidir. Okul biter Kadir Fatmanur’u eve bırakır bu esnada abla Kadir’e seslenir poşetin içerisinde bir şey verir bunu ablana ver o anlar der bu kıyağımı da unutma der Kadir hiç bir şey anlamaz eve gelir.

Fotoğraf Makinesinin Sırrı Nedir?

O poşette Fatmanur’un dedesinden kalan fotoğraf makinesi vardır fakat o bozulmuştur çalışmıyordur ama onun için inanılmaz bir değeri vardır manevi değeri çok yüksektir. Kadir gece boyunca onu yapmakla uğraşır en sonunda yapar ve makineyi geri getirir o abla da eski yerine koyar diğer gün sabah olur Fatmanur uyanır dolabını açar ve bakar ki makine yapılmış durumdadır o an çok duygulanır çünkü onun için çok önemlidir o ve aklına hemen Kadir gelir bir tebessüm ile gülümser. Okula gider bir heyecanla fakat Kadir okulda yoktur o gün dersi yoktur.

Okul çıkışı Kadir’lere gider Kadir uyuyordur çünkü dün akşam makineyi yapmak için uğraştığından gece uyuyamamış yorgundur. Kadir’in kızı Fatmanur’u görür babasına haber verir bu sırada Kadir o kızın gerçek babası değildir. Kadir onu sahiplenmiştir o ona kızım der o da ona baba der. Kadir hemen aşağı iner Fatmanur ile selamlaşırlar sonra otururlar konuşmaya başlarlar bu sırada Kadir’in ablası ve arkadaşı gizlice bunları izler onların aralarını yapmak isterler. Bu esnada Fatmanur bugün yoktun der. Kadir de evet dersim yoktu der uykusuzdum da biraz uyuyordum der. Fatmanur gülümser makineyi çıkarır bu yüzden mi uykusuz kaldın der bunun önemini değerini benim için bilemezsin çok teşekkür ederim der ve Kadir’i yanağından öper. Kadir’in ablası arkadaşı bu durumu görüp çok sevinirler.

Kadir Kendisini Tamamen Kaptırmıştır

Kadir artık tamamen aşık olur ablası gelip sorar konuşmamı ister misin diye Kadir kabul eder. Ablası Fatmanur’u çay içmeye dışarıya çağırır Fatmanur gelir otururlarken durumu izah eder Kadir’in ondan hoşlandığını anlatmaya çalışır Fatmanur utanır oradan gider. Fakat hoşuna gitmiştir. Ablası eve gelir Kadir neler olduğunu sorar ablası anlatır durumu. Kadir artık dayanamıyorum der benim konuşmam lazım sanırım der. Diğer gün olur Kadir Fatmanur ile dışarıda bir yere oturur artık açılacaktır. Daha öncesinde ablası ona kendi yüzüğünü verir Fatmanur’a vermesi için o yüzüğü de alıp gelmiştir.

Oturur karşısına her şeyi anlatır tam yüzüğü çıkaracakken yüzüğü bulamaz ceplerinde yoktur sanırım cebi delik olduğundan pantolonuna düşer. Sonunda bacağından ite ite aşağıdan çıkarır yüzüğü Fatmanur ise kahkahaya boğulur bu durum karşısında. Fakat Fatmanur durumu izah eder her şey çok çabuk oldu hem bu duruma babam hiç sevinmez der babamı tanımıyorsun der. Cidden haklıdır babası çok değişik biridir. Kadir ise baban beni tanısa sevse kararın ne olurdu der Fatmanur gülümser cevaplamadan gider.

Deli Gönül Kadir’in Yüzü Gülmeye Başlar

Aslında bu bir cevaptır zaten Kadir de bunun farkına varır hemen eve gelir İstanbul’a Fatmanur’un ailesinin yanına gitmeye karar verir otobüse biner ve gider bundan Fatmanur’un haberi yoktur. Kadir Ailesini bulur evlerine girer abisi karşılar fakat çok soğuk davranırlar dışarıda bir yere otururlar babası gelir çok sert bir şekil de konuşur en sonunda kızımdan uzak dur der.

Kadir geri döner dertli dertli otururken Fatmanur gelir konuşmaya başlarlar kızdın mı bana der Kadir haber vermedim çünkü versem izin vermezdin der. Fatmanur da evet izin vermezdim der çünkü babamı tanımıyorsun der. O sırada Kadir gözleri dolu bir şekilde ben ilk defa aşık oldum gibisinden sözler kurar Fatmanur’unda gözleri dolar Kadir veda edip giderken tam Fatmanur’u annesi arar evet anne der şuan arkasını döndü gidiyor fakat ben onun gitmesini istemiyorum der telefonu kapar. Kadir arkasını döner koşarak gelir ve sarılırlar. Fatmanur artık ailesinin baskısından çok sıkılmıştır onları umursamaz. Ailesi hiç bir zaman onun düşüncelerini umursamamıştır. Fatmanur beni hiç kimse Kadir gibi sevmedi diye içinden geçirir evlenme teklifini kabul eder.

Fatmanur’un En Yakın Arkadaşı

Fatmanur’un çok yakın bir arkadaşı vardır ona bu durumu haber eder ve en mutlu günde onunda yanında olmasını ister fakat bilmediği bir şey vardır Fatmanur’un kardeşim dediği kişi en yakın arkadaşı ona aşıktır. O ise gelemeyeceğini söyler. Düğün günü gelir büyük bir heyecanla. Kadir kız almaya gider Fatmanur hazırdır gelinliği giymiştir evlenmeye giderler düğün yapılır en son nikah kıyılacaktır masaya davet edilirler masaya otururlar Fatmanur evet der Kadir’e sorulur Kadir de dönüp Fatmanur’un gözlerini içine baktığı esnada olanlar olur.

Düğünde Ortalık Karışır

 

Tam o esnada bomba patlar herkes havaya uçar acilen ambulans gelir herkes hastahaneye kaldırılır. Kadir bir süre sonra kendisine gelir yanında Fatmanur’un beraber kaldığı abla vardır. Ona kendi ablası ve dedesini sorar maalesef ölmüşlerdir ağlamaya başlar. Kadir kızını sorar kızı yaşıyordur Fatmanur’u sorar oda yaşıyordur fakat burada değildir İstanbul da tedavi görmektedir denilir. Kadir hastahaneden ayrılır eve gelir Kızı ise o günden beri hiç konuşmuyordur tedavi edilmesi için İstanbul’a gitmesi gerekiyordur. Kadir’in Fatmanur’un yanına gitmesi gerekiyordur. Bakalım yeni bölümde Deli Gönül’de neler olacak…

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın