Yeni Dizi Dolunay’ın Analizi


Yeni Dizi Dolunay’ın Analizi

Dolunay Dizisi İlk Bölümü İle Seyircisi Karşısına Çıktı

İlk bölümüyle seyircisiyle buluşan Star TV ekranlarında yayınlanan Dolunay dizisi ilk bölümüyle büyük beğeni topladı. Star TV ekranlarında salı gününün 1.’si olmayı başardı. Diğer TV’lerde yayınlanan dizi, program vs hepsine fark attı diyebiliriz. Salı günü aslında zor bir gün çünkü 3 tane yaz dizisi yayınlanıyor fakat Dolunay dizisi birinci gelmeyi başarabildi. Yaz aylarında ekran başında az seyirci olmasına rağmen 5.5′ e yakın bir reyting alarak hem yapımcının hem kanalın hem oyuncuların yüzünü güldürdü.

Dizi Kiralık Aşk dizisine benzerliği ile eleştirildi. Dolunay dizisinde Can Yaman ve Özge Gürel’in uyumu çok sevildi. Özge Gürel’in canlandırdığı Nazmiye karakterinin cana yakın samimi tavırları izleyici tarafından çok beğenildi.

2017 2018 Sezonunda Devam Eder Mi?

Dolunay dizisi ilk bölümde aldığı başarıları devam ettirmeyi başarabilirse 2017 2018 sezon dizileri ile birlikte izleyicisinin karşısına çıkar diye düşünüyoruz. İlk bölümde 5.5 reyting aldı. Dizinin devam edip etmeyeceğine eylül ayında aldığı reytinglere bakılarak karar verilecek. Dizi 10. bölümü ile 5 eylül salı günü yine 5.5 veya üzeri reyting alırsa çok büyük ihtimalle yeni sezonda devam eder fakat eylül ayına kadar iyi reyting alır eylül ayında düşük reyting yaparsa ne yazık ki final yaparak dizi sonlandırılır çünkü eylül ayında yaz dizilerinin yerine şuan final yapmış olan diziler başlayacaktır. Eğer bu dizilerle reytingde yarışabiliyor bir durumda ise dizi devam eder.

Dolunay dizisi için Mf Yapım eylül ayında devam kararı verirse sözleşmesini 2017’nin Ocağına kadar uzatır. Dizi eğer sezon dizileri başladığında da iyi reytingler alırsa 2018 yaz sezonuna kadar ara vermeden devam edip seyircisiyle birlikte kalır. Bu başarıyı daha önce Star TV de yayınlanan Kırgın Çiçekler ve Kiralık Aşk başarmıştı. Kiralık Aşk diziside yaz dizisi olarak piyasaya sürüldü ve çok tutulmuştu devam etmesine karar kılınmıştı. Dolunay dizisi de reytinglerde üstte kalmayı başarırsa dizi devam eder. İlk bölümüyle çok beğenildi bakalım diğer bölümlerde ne olacak. Beğenilecek mi? Hep birlikte izleyip göreceğiz.

2. Bölüm Fragmanını izlemek isteyenler için aşağıda paylaşıyoruz.

İyi seyirler…

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Temmuz 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın